Nauki Patrula Rinpocze: Słowa Mistrza Samantabhadry online: 1 maj – 15 maj 2021

Patrul Rinpocze udzieli komentarza do tekstu „Słowa Mistrza Samantabhadry”, część druga, rozdział II: „Wzbudzenie bodhicitty, podstawy wielkiego pojazdu”.
Jak napisał Pierwszy Patrul Rinpocze: „To pouczenie dotyczące tego, jak wzbudzić bodhicittę jest samą esencją wszystkich nauk Dharmy, oraz najważniejszym elementem wszystkich ścieżek. Jest to nieodzowna nauka, która jest wystarczająca sama w sobie, a bez niej wszystko inne staje się bezużyteczne.”

Nauki będą udzielane za pośrednictwem naszego kanału video na YouTube tym razem będziemy mogli wysłuchać również codziennego podsumowania nauk, tak jak tradycyjnie się to odbywa na tybetańskich szedrach; te uzupełniające wyjaśnienia będą udzielane przez Lopona Tseringa Gonpo.

Dodatkowo, Lopon Dziampa Norgjal każdego dnia będzie kontynuował udzielanie komentarza do tekstu Gesze Cziekały Jeszie Dordże pt. „Siedmiostopniowe ćwiczenie umysłu” zawierającego szczegółowe wskazówki o tym, jak ćwiczyć swój umysł celem wypracowania w sobie tej wspaniałej, altruistycznej postawy – bodhicitty.

Nauki będą udzielane od 1 do 15 maja 2021 (z możliwością przedłużenia).Patrul Rinpocze – codziennie 9.30-12.30Lopon Tserina Gonpo – od 2 maja codziennie 8.00-9.00Lopon Dziampa Norgjal – codziennie 18.00-19.00Tutaj będzie dostępna transmisja video z polskim tłumaczeniem oraz archiwalne nagrania dotyczące poprzednich rozdziałów – https://tinyurl.com/2vvv29wj
Nauk można także słuchać w wersji oryginalnej (transmisja video w języku angielskim) https://tinyurl.com/33c36zuj , lub transmisji w języku polskim w wersji audio – https://mixlr.com/patrulrinpoche-pl

Pomimo tego że kurs jest bezpłatny, namawiamy wszystkich, aby się zarejestrowali, aby być na bieżąco informowanym o ewentualnych zmianach w rozkładzie zajęć i móc otrzymywać ewentualne materiały do studiowania. Jeśli ktoś miałby takie życzenie, istnieje możliwość złożenia darowizny dla organizacji non profit – DGPL.

Zapraszamy do zarejestrowania się tutaj https://tinyurl.com/j2rdt749

Będzie istniała możliwość zadawania pytań, prosimy o formułowanie ich w sposób jasny oraz zwięzły.

Pytania mogą być zadawane w języku angielskim, wówczas prosimy o ich przesłanie na adres: info@zpi.patrulrinpoche.net, lub po polsku, adres: sangapatrularinpocze@gmail.comPytania w języku angielskim można zadawać także za pośrednictwem czatu na żywo na angielskim kanale streamingowym. Prosimy, aby były zaopatrzone w tag #AskRinpoche, co pomoże nam w ich identyfikacji.

Zapraszamy Serdecznie 🙂

https://www.facebook.com/events/376527773579199