Retrit Pięciu Mądrości z Izabelą Jaroszewską 21-23.04.2023

Retrit Pięciu Mądrości
Pięć Rodzin Buddy
z Dr. Izabelą Jaroszewską

Każdy z nas manifestuje określony typ energii poprzez swoje zachowanie, emocje, sposób życia. Jedną z najbardziej głębokich metod zrozumienia i pracy z naszą własną energią jest buddyjska metoda zrozumienia oświeconego umysłu w jego różnych aspektach. Struktura Pięciu Rodzin Buddy jest komponentem buddyjskiej tantry, ścieżką transformacji energii nieoświeconej w oświeconą. Pięć Rodzin Buddy tradycyjnie jest przedstawiane w formie mandali. Każdy z 5 Buddów reprezentuje 5 różnych aspektów oświecenia, które manifestują się również jako neurotyczne stany umysłu.

Na początku lat 70-tych Czögjam Trungpa Rinpocze przekazał swoim współczesnym, żyjącym na Zachodzie uczniom, nauki dotyczące Pięciu Mądrości i również metody transformacji neurotycznej, egocentrycznej świadomości w wyzwoloną energię mądrości. Celem weekendowego retritu jest poprzez aktywność artystyczną, pozwalanie na ujawnianie się energii zamiast jej blokowania i kontrolowania. Wyzwolona energia Pięciu Mądrości to pełna Radości i Współczucia aktywność i kreatywność, niezbędna do zdrowego funkcjonowania w świecie.
Pięć Mądrości jest zwyczajowo reprezentowane przez 5 kolorów, ale należy pamiętać, że są to kolory światła, jest to więc rodzaj wibrującej żywej energii.

Przestrzeń
Rodzina Buddy to kolor biały, to wszechogarniająca spokojna przestrzeń. Osoby z tej rodziny o wyzwolonej energii są spokojne, wnoszą duży pokój i przestrzeń w relacje. Są zawsze zadowolone z samego faktu bycia. Neurotyczna energia z tej samej energii objawia się lenistwem, tępotą umysłową, brakiem wrażliwości.

Przejrzystość
Rodzina Wadżry odbija niebieską energią podobną zwierciadłu. Kiedy ludzie reprezentują oświecony aspekt tej energii, mają czysty umysł z niezwykle błyskotliwą inteligencją, precyzyjną i spójną. Kiedy ludzie manifestują pomieszany aspekt tej energii objawia się to gniewem, krytykują nieustannie innych, są zbyt analityczni, kalkulujący, wymagający perfekcji.

Bogactwo
Rodzina Ratny to złoto-żółta energia, która obejmuje i wzbogaca wszystko. Energia Ratny pokazuje się jako równość i satysfakcja. Kiedy ludzie manifestują mądrość tej rodziny są pełni inspiracji dla innych, doceniający innych, wzbogacający. Neurotyczny aspekt objawia się arogancją, chciwością, ostentacyjnością, są to osoby uciążliwe emocjonalnie.

Pasja
Rodzina Padmy świeci witalnością czerwonej energii. Zdrowa energia to subtelna intuicja. Ludzie z tej rodziny są zaangażowani, magnetyzujący swoja osobowością i czarujący. Ta energia potrafi głęboko słuchać i mówić prosto z serca. Ale neurotyczna energia może zamienić się w obsesyjne pożądanie, czepliwe chwytanie wszystkich przyjemnych i idealnych, komfortowych sytuacji. Takie osoby są obsesyjnie przywiązanie do relacji i nieustannie szukają potwierdzenie swojej wartości.

Aktywność
Rodzina Karmy to zielona energia wiatru. Zdrowa energia tej rodziny to wszystko realizująca aktywność dla pożytku innych istot. Takie osoby są efektywne w działaniu, praktyczne. Zawsze reagują adekwatnie do sytuacji i potrafią znaleźć właściwe rozwiązanie. Są całkowicie zsynchronizowane z działaniem innych. Jeśli ludzie reprezentują neurotyczny aspekt tej energii, mogą być ciągle zajęci, rywalizujący, manipulujący, kontrolujący i paranoidalnie zazdrośni o każdy aspekt działalności innych
ludzi.

Miejsce: Warszawa (dokładnie miejsce zostanie podane po zgłoszeniu ).

Najlepiej, jeśli jesteś Buddystką/Buddystą, ale jeśli nie też zapraszamy!

Cały retrit to 5 dni, ten jest weekendowy, dlatego będzie on pierwszą częścią, drugą zorganizujemy pod koniec lata. Uczestnictwo dowolne w jednej lub dwóch częściach (preferowane w dwóch).

Godziny:

Pt 18:30- 20:30

sobota niedziela 10.30-13.00 i 15.30-18.00
W przerwie wspólne wyjście na obiad lub catering.

Koszt: 475zł,
Konieczna wcześniejsza rezerwacja i zaliczka 250 zł (bezzwrotna w przypadku rezygnacji pokryje koszty organizacyjne).
Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia przez formularz rejestracyjny:
https://bit.ly/piecmadrosci

Pytania i informacje mailem: poland.taramandala@gmail.com

Niezbędne pomoce, które uczestnik powinien przynieść ze sobą:
– aparat fotograficzny lub telefon komórkowy z aparatem
-farby o podstawowych kolorach (żółty, czerwony, zielony, niebieski, biały, czarny – mogą być plakatowe, akwarele lub akryl)
– 2-3 pędzle różnej wielkości do malowania
-papier-blok min A4 do rysowania malowania. ołówki do rysowania
-notatnik
-długopis.

Organizator: Tara Mandala Polska Sangha

🔥 O Prowadzącej:
Dr. Izabela Jaroszewska
Doktor Fotografii i Sztuki Filmowej, Profesor wizytująca na Uniwersytecie Naropa w Boulder, Kolorado w Stanach Zjednoczonych (od 2012 r.), pierwszym buddyjskim uniwersytecie w świecie zachodnim, założonym przez Chogyama Trungpę Rinpocze. Wykłada również na Akademii Sztuk Pięknych w Wenecji we Włoszech. W Polsce w latach 2000–2011 prowadziła Europejską Akademię Fotografii. Od 2011 roku mieszka we Włoszech i prowadzi wykłady z percepcji sztuki. Od 2017 prowadzi School of Contemplative Arts w Toskanii we Włoszech.

Więcej: https://jaroszewskaizabela.wixsite.com/izabelaja…/bio-cn4o