Sutrajana. Życie i nauki Buddy

Polska Sangha Tara Mandala zaprasza Was do udziału w kolejnym kursie online organizowanym specjalnie dla polskich praktykujących. Nasze zaproszenie przyjęła jedna z głównych nauczycielek Tara Mandala, Lopön Charlotte Rotterdam, która poprowadzi dla Was kurs „Sutrajana. Życie i nauki Buddy” w dniach 25 marca – 29 kwietnia.

Kurs jest dla wszystkich: zarówno dla tych, którzy dopiero wstępują na ścieżkę buddyjską i chcieliby uzyskać wskazówki dotyczące początków praktyki, jak i dla tych, którzy podążają nią już od jakiegoś czasu i chcieliby pogłębić praktykę śamaty. Kurs jest bogatym źródłem wiedzy o życiu Buddy Śakjamuniego, o historii i filozoficznych podstawach buddyzmu.

Kurs jest zaliczany jako Sutrajana w prowadzonym przez Tara Mandala cyklu Trzech Jan. Osoby, które chciałyby uzyskać takie zaliczenie, będą mogły zdać po kursie stosowny egzamin. Żeby móc przystąpić do egzaminu, konieczne jest odbycie podczas trwania kursu 22,5 godzin śamaty. Medytować będzie można wspólnie, podczas codziennych 35-minutowych sesji grupowych online organizowanych przez naszą sangę albo w pojedynkę w dogodnych dla siebie godzinach. Oczywiście na praktykę grupową zapraszamy też osoby, które nie zamierzają przystąpić do egzaminu.

Kurs składa się z sześciu cotygodniowych sesji nauk oraz sesji praktyk
Nauki: w każdy czwartek od 25 marca do 29 kwietnia od g. 18.00
Praktyka śamaty: w czwartki po naukach godzinna sesja praktyki
Pomiędzy sesjami nauk: codziennie g. 20:00-20.35
Gdzie: platforma Zoom
Koszt: 350 zł

Sesje będą nagrywane i dostępne przez dwa tygodnie.

Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZWU3SuXyaecH_ox9nfRMEmmHFbG8ObKlmAYis-A7ZonOgGQ/viewform

Szczegółowe informacje: https://taramandala.pl/2021/03/05/sutrayana-2021/

Nie chciałybyśmy, by brak możliwości pokrycia pełnego kosztu kursu był dla Ciebie przeszkodą w uczestniczeniu w nim, więc jeśli masz szczególnie trudną sytuację finansową, to napisz do nas, a postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Zdjęcie © Josh Brownlee, dzięki uprzejmości Tara Mandala Retreat Center.