Bezgraniczna miłość – kurs online z Lopön Chandrą Easton

Kurs online „Bezgraniczna miłość – Cztery Niezmierzoności i medytacja śamata” z tłumaczeniem na j. polski

Cztery Niezmierzoności to najbardziej doskonały wyraz miłości, współczucia, bezstronności i radości. Właściwości te stanowią najgłębszą istotę oświeconego serca. Nazywane są także Brahmavihara albo Boskimi Siedzibami, a stają się niezmierzone, gdy rozwijamy je z perspektywy mądrości, która urzeczywistnia współzależną naturę wszystkiego, co istnieje. Podczas kursu będziemy mieli okazję doświadczyć Czterech Niezmierzoności poprzez nauki i prowadzone medytacje.

Będziemy też praktykować medytację śamata (medytację wyciszonego spoczywania), tak jak jej nauczał Padmasambhawa, żyjący w VIII wieku wielki mistrz buddyjski, który ugruntował buddyzm w Tybecie. Ten rodzaj śamaty, nazywany „osadzaniem ciała, mowy i umysłu w ich naturalnym stanie”, pokazuje nam, jak uwolnić się od mentalnych zmagań i po prostu „osadzić się” w naszej świetlistej, prawdziwej naturze.

Kiedy: 13-16 maja 2021 r. (cztery dni)
Godziny: 16-18 oraz 19-21
Poranna prowadzona medytacja (nieobowiązkowa)
Miejsce: online – Zoom
Darowizna: 350 zł (Early Bird – do 30 kwietnia 2021), 400 zł (od 1 maja 2021)Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScO4jaHFX3XBQ…/viewform