Krople serca dharmakai. Thogal – nauki on-line z Chaphurem Rinpocze

Serdecznie zapraszamy na kurs on-line z Chaphurem Rinpocze: Krople serca dharmakai. Thogal, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2021 w godzinach 16.00-19.00.Tekst “Krople serca dharmakai” został napisany przez Śardzę Taszi Gjaltsena, jednego z wielkich mistrzów dzogczen w tradycji jungdrung bon, który umierając w 1935 roku, osiągnął tęczowe ciało, czyli jego fizyczne ciało rozpuściło się w światło.Krople serca dharmakai to wyjątkowe nauki dzogczen, prowadzące do urzeczywistnienia natury umysłu. Tekst dotyczy bezpośredniej metody dzogczen o wielkiej mocy oddziaływania. Zawiera cztery sekcje: ruszen, trekchöd, thogal i bardo.Nauki dzogczen są w tym tekście przekazane bardzo bezpośrednio „dla uczniów o najwyższych zdolnościach”. W części poświęconej naukom thogal Śardza Rinpocze na początku wyjaśnia wyższość podejścia thogal nad trekchöd, a następnie szczegółowo objaśnia cały kontekst nauk thogal.Zgodnie ze wskazówkami Śardzy Rinpocze, Chaphur Rinpocze wyjaśni i zademonstruje kluczowe instrukcje thogal oraz poprowadzi uczniów poprzez praktyki, które obejmują:
1) kluczowe punkty dotyczące ciała, pozycje thogal,
2) kluczowe punkty dotyczące mowy i ciszy,
3) kluczowe punkty dotyczące umysłu,
4) kluczowe punkty dotyczące bramy oczu, spojrzenia,
5) kluczowe punkty dotyczące energii czy oddechu, prawidłowy sposób oddychania.W trakcie nauk Rinpocze wyjaśni także wizje lub zjawiska, które pojawiają się podczas praktyki thogal.„Wiemy, że w umyśle pojawiają się wizje, ale tak naprawdę gdzie się pojawiają i kto je rozumie? Kim jest ten ktoś, kto się smuci lub raduje? Gdy popatrzysz na stan umysłu, widzisz, że to on sam wszystko tworzy. Jednocześnie, gdy tak patrzysz, widzisz, że sam umysł również wydaje się nie mieć niezależnej egzystencji”.S.T. Gyaltsen, L.T. Namdak, Krople serca Dharmakai. Praktyka Dzogczen w tradycji Bön, tłum. J. Kotas, Warszawa 2015, Wydawnictwo Okultura, s. 46.Osoby pragnące wziąć udział w kursie z Chaphurem Rinpocze, prosimy o dokonanie wpłaty na konto fundacji oraz przesłanie swojego maila, który ma zostać zarejestrowany, na adres magda.sapryk@chaphurfoundation.com.Link do spotkania na platformie zoom będzie rozesłany około pół godziny przed rozpoczęciem nauk.Wykłady będą nagrywane, a nagranie dostępne wkrótce po zakończeniu nauk.Nauki będą tłumaczone na język polski.Sugerowana darowizna: 30 PLN/dzień. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie mnichów w klasztorze Nangzhig.
O ile twoja sytuacja na to pozwala, będziemy bardzo wdzięczni za każde zwiększone wsparcie.Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja klasztoru Nangzhig
ul. Malmeda 5
15-440 Białystok
92 2490 0005 0000 4530 2055 0883Informacje i zapisy:
www.chaphurfoundation.com
magda.sapryk@chaphurfoundation.com
501555564