Jantra Joga w Krakowie

Zapraszamy na warsztat wprowadzający do Jantra Jogi – tybetańskiej jogi ruchu.
29-30 kwietnia 2023 Kraków
Jantra joga jest starożytnym systemem jogi tybetańskiej. Praktyka polega na wykonywaniu harmonijnych sekwencji ruchów (jantr), które stanowią wsparcie dla pracy z oddechem. Prawidłowe oddychanie jest podstawą do pracy z energą (praną). Fizyczne i psychiczne samopoczucie zależy od utrzymywania energii w stanie równowagi, dlatego dzięki potężnej praktyce Jantra Jogi możemy uzyskać zrelaksowany stan ciała, energii i umysłu.
Krótki filmik z prezentacją Jantra Jogi można obejrzeć tutaj:
www.youtube.com/watch?v=L0XwYpvyCio
Podczas dwóch dni warsztatu poznamy i zastosujemy dwie praktyki wstępne Jantra Jogi.

Program:
Pełen Oddech – rozgrzewka poszczególnych segmentów oddechu i ich połączenie.
9 Oczyszczających Oddechów – Lungro Salwa – to pranajama (technika oddechowa) całkowicie eliminująca zastałe powietrze. Stosowana na początku praktyki wyrównuje energie i uspokaja umysł.
8 Ruchów Oczyszczających Pranę – Lungsang – to kierowana oddechem sekwencja ruchów, która pomaga w osiągnięciu równowagi ciała, energii i umysłu. To esencjonalna praktyka do codziennego stosowania. Wykonanie sekwencji trwa około 8 minut.
Warsztat poprowadzi Wojciech Torczyński – od 2018 autoryzowany instruktor 8 Ruchów Oczyszczających Pranę. Instruktor International Atiyoga Foundation (ATIF jest międzynarodową fundacją kulturalną, która została utworzona zgodnie z życzeniem prof. Namkhai Norbu, aby wspierać ewolucję jednostki poprzez różne formy kulturowe lub obszary umysłu, które Namkhai Norbu rozwinął podczas swojego życia, aby tworzyć „sprzyjające warunki do wydobycia potencjalności istoty ludzkiej”).

Miejsce:
Gompa Międzynarodowej Wspólnoty Dzogczen w Polsce – Yedrolling
ul. Koletek 1/23, Kraków.
Harmonogram:
Sobota i Niedziela – 29-30.04.2023
09:30 – 13:00 – część pierwsza z krótką przerwą
13:00 – 15:00 – przerwa na lunch
15:00 – 18:00 – część druga z krótką przerwą

Koszt warsztatu: 180/200 zł
Kwota 180 złotych obowiązuje w przypadku zapisania się na kurs do 16 kwietnia. Aby zarezerwować miejsce należy wpłacić bezzwrotną zaliczkę 50 złotych. Numer konta zostanie podany po zapisaniu się przez maila lub telefon.
Zgłoszenia i kontakt:
blue.raszew@gmail.com
tel. 693 348 486

„Ogólnie rzecz biorąc, każdy z nas wie, jak wdychać i jak wydychać powietrze, ale rzadko robimy to właściwie. Dzieje się tak dlatego, że oddech jest powiązany z umysłem ten zaś jest często pomieszany i chaotyczny. Kiedy przyglądamy się oddechowi kogoś pobudzonego i kogoś spokojnego, różnica narzuca się sama. Łatwo wtedy zrozumieć, dlaczego tak istotne jest koordynowanie swego oddychania.”
prof. Namkhai Norbu
„Ewolucja zaczyna teraz” – str. 89-90
International Atiyoga Foundation