Buddyjskie odosobnienie z Sasi Lamą – Nauki i Praktyki: Avalokiteśvara, Tara, Vajrasattva, Chod

Zapraszamy na dziesięciodniowe buddyjskie odosobnienie z Sasi Lamą w pięknych okolicznościach przyrody u podnóża gór.Sasi Lama w swojej dobroci zgodził się poprowadzić odosobnienie, udzielić Nauk oraz poprowadzić codzienne sesje wizualizacji, recytacji i medytacji.Otrzymamy przekaz do praktyk:
– dwu- i tysiącramiennego Avalokiteśwary
– 21 Tar
– Vajrasattwy
– Tromy/Krodhi Kali (praktyka Chod) – z linii Dudjom Tersar
– bóstw dobrobytu – Żółtej Tary i Białego Mahakali
– Sutry Serca
Istnieje również możliwość przyjęcia Schronienia i Ślubowań Bodhisattwy.Będziemy ofiarowywać lampki maślane i zgromadzimy zasługę dzięki praktyce mandali.
W planie retreatu są codzienne sesje wizualizacji, recytacji i medytacji, przeplatane Naukami oraz praktyka Chod.
Będziemy także trenować melodie i używanie instrumentów do Chod, zatem jeśli masz chęć nauczyć się, jak używać damaru, dzwonka, kanglingu – również zapraszamy.
SASI LAMASasi Lama został wybrany na mnicha i osobistego ucznia zmarłego Yondzina Könchhoga Ghyatso Rinpochhe, który później został mianowany opatem klasztoru Gandhen Shartse. Sasi Lama otrzymał wczesną edukację i szkolenie jako mnich w Kolegium Shartse uniwersytetu klasztornego Gandhen, w Mundgod, gdzie studiował filozofię buddyjską, epistemologię i psychologię buddyjską. Często podkreśla, że miał ogromne szczęście, że wszyscy jego nauczyciele pochodzili z pokolenia wielkich mistrzów, którzy kształcili się w Tybecie. Po 13 latach edukacji w instytucji klasztornej zdecydował się na życie zwykłego świeckiego praktykującego (niesekciarskiego buddysty). Nadal przyjmował abhiszeki, nauki i przekazy ustne od wielu różnych autentycznych mistrzów ze wszystkich linii.W 1990 roku Sasi Lama przeprowadził się do Niemiec i od tego czasu spędza swój czas nauczając lub przyczyniając się do rozwoju filozofii buddyjskiej, medytacji, komentarzy, rytuałów, muzyki itp. w wielu krajach europejskich. Poświęcił swoje życie służeniu nie tylko każdemu, kto jest zainteresowany praktykowaniem buddyjskiego sposobu życia, ale także otwartym praktykującym innych wyznań lub wierzeń. Sasi Lama jest żonaty i ma dwoje dzieci.W 2019 roku Sasi Lama miał okazję podróżować z Dhüdjom Yangsi Pema Shepa Rinpochhe i Prezydentem Międzynarodowej Fundacji Dhüdjom Khenpo Tenzin Lhundup Rinpochhe do Rosji i Kałmucji. Od tego czasu polecano mu szerzenie nauk buddyjskich zwłaszcza T’hröma Nagmo Chöd na Zachodzie.

KHENPO TENZIN LHUNDUP RINPOCHE- prezes Dudjom International Foundation –
udzieli nam przekazów, schronienia i ślubowań.

DLA KOGO:Odosobnienie jest dostępne dla początkujących oraz dla bardziej zaawansowanych praktykujących, którzy cenią sobie fundamentalne praktyki Dharmy.Na odosobnieniu będzie możliwość przyjęcia schronienia i ślubowań bodhisattwy – osoby początkujące, np. nie wiedzące jak praktykować, ale zdecydowane na podążanie tantryczną ścieżką (przyjęcie schronienia, ślubowań, lungów) również zapraszamy!!! 🙂Retreat ma charakter otwarty – można dołączyć w dowolnej chwili, polecamy jednak skorzystać od początku, kiedy będą też miały miejsce wyjaśnienia i przekazy do poszczególnych praktyk.

CZAS I MIEJSCE:Mamy zarezerwowany komfortowy ośrodek w Bystrej koło Bielska-Białej, szczegółowy adres wyślemy uczestnikom na adres mailowy.Miejsce jest łatwo dostępne o każdej porze roku, zarówno dla samochodów, jak i osób podróżujących transportem publicznym.Jednocześnie jest to górska turystyczna miejscowość, zatem bardzo malownicze góry i lasy w zasięgu kilku kroków będą nas wspierać.Na miejscu mamy ogród, a także piesze (i chyba rowerowe) szlaki górskie tuż obok miejsca odosobnienia.
Mamy dostępne miejsca noclegowe oraz kuchnię.
Jesteśmy jeszcze w trakcie ustaleń, ale prawdopodobnie będziemy przyrządzać zbiorowe posiłki na miejscu. Obok dostępna jest także restauracja.
KOSZTA:Prosimy o darowizny na pokrycie kosztów organizacji odosobnienia – przejazdu, pobytu i wyżywienia Lamy, wynajmu ośrodka, druku tekstów, zakupu niezbędnych do praktyk rzeczy.Dzień Nauk i Praktyk – 80 zł
Dzień Lungów oraz Ślubowań – 120 zł
10 dni odosobnienia: 780 złBardzo by nam pomogło w organizacji retreatu wpłacenie zaliczki na poczet wynajmu miejsca oraz druku tekstów w wysokości 100 zł.
Dla osób nocujących:
Dzień Nauk oraz nocleg – 155 zł
Dzień Lungów oraz Ślubowań – 195 zł
10 dni odosobnienia z noclegami – 1390 złPrzy rezerwacji miejsca noclegu do 25 X i wpłacie bezzwrotnej zaliczki 30% zniżka 150 zł.Na miejscu dokonamy składki na wyżywienie.
Przy dużej ilości uczestników możemy nieco pomniejszyć kwotę donacji, niemniej koszta te są dla nas stałe i wymagają opłat.
Wszelkie dodatkowe kwoty trafią do rąk Lamy jako podziękowanie za Jego wspaniałą pracę.Zazwyczaj na koniec retreatu ofiarowuje się dobrowolnę kwotę Nauczycielowi – tzw. danę w ramach podziękowania za Jego szczodrą pracę.
PLAN ODOSOBNIENIA:Piątek, 2 XII
12:00 – przyjazd, czas na przywitania, rozlokowanie się, ochłonięcie po podróży, dokonanie darowizn
13:00 – obiad, odpoczynek
15:00 – otwarcie i wprowadzenie do odosobnienia
17:30 – spotkanie otwarte – wykład, pytania i odpowiedzi, dyskusje, wspólna kawa, herbata – spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić, co robimy, kim jesteśmy 🙂
Spotkanie jest bezpłatne, mile widziane dobrowolne datki albo przyniesienie drobnego poczęstunku na wspólny stół. Na spotkanie obowiązują jednak zapisy.Sobota 3 XII – sobota 10 XII
( Dokładny plan godzinowy może ulec zmianie )
7.00 lub 7.30-8.30 – poranna praktyka
8.30 – śniadanie
10:00-13:00 – sesja praktyk, medytacji, wizualizacji, recytacji oraz Nauk
13:00-15:00 – obiad, przerwa na odpoczynek
15:00-18:30 – sesja praktyk, medytacji, wizualizacji, recytacji oraz Nauk
19:00 – kolacjaByć może zrobimy jeszcze jedną krótką sesję przed snem.Lungi oraz ślubowania będą miały miejsce w sobotę 3 XII w godzinach porannych.
Niedziela 11 XII
7.00 lub 7.30-8.30 – poranna praktyka
8.30 – śniadanie
10:00-13:00 – sesja praktyk, medytacji, wizualizacji, recytacji oraz Nauk
13:00-15:00 – obiad, przerwa na odpoczynek
15:00-17:00 – praktyki zamykające odosobnienie, pożegnalny Tsog,Prosimy o opuszczenie miejsca retreatu do godz. 18.00 w niedzielę.

WSPARCIE, SPONSORING, PROŚBY O MODLITWĘ:Zapraszamy także osoby chcące wesprzeć organizację odosobnienia – zapraszamy sponsorów, mile widziane wszelkie donacje.
Jeśli macie ochotę zasponsorować lampki maślane, Tsog czy pobyt Lamy, a może po prostu przekazać Lamie danę w podziękowaniu za Jego nieustającą pracę na rzecz wszystkich czujących istot – nawet nie będąc uczestnikiem odosobnienia jest oczywiście taka możliwość.Pomoże nam to w organizacji, a przecież praktyka paramity szczodrości przynosi zasługę również ofiarowującemu, warto ją kultywowaćMożecie wpłacać dobrowolne datki na przygotowaną do tego celu zrzutkę:
https://zrzutka.pl/mj3tn2Wszelkie darowizny po pokryciu kosztów organizacyjnych trafią do rąk Lamy jako podziękowanie za Jego pracę.Jeśli masz potrzebę zaznaczyć, na jaki cel Twoja wpłata ma być przeznaczona lub jeśli masz prośbę o modlitwę z intencją napisz proszę na adres: adelalizakowska@gmail.comTakże osoby chcące okazać szczodrość poprzez swoją pracę, np. odpowiadając za kuchnię czy tłumacząc Nauki – proszę o kontakt.
ZAPISY:Na odosobnienie obowiązują zapisy.
Prosimy o zapisy do 20 XI, ze względów organizacyjnych to ważne.
Wszelkie pytania oraz zapisy kierujcie proszę na adres:
adelalizakowska@gmail.comPo potwierdzeniu będziemy przesyłać dokładny adres i szczegóły spotkania.

Oby wszystkie istoty osiągnęły szczęście i przyczynę szczęścia.
Oby były wolne od cierpienia i przyczyny cierpienia.
Oby nie były oddzielone od prawdziwego szczęścia – wolności od cierpienia.
Oby spoczywały w wielkiej równości, wolnej od przywiązania i niechęci!