Lama Zopa Rinpocze – wyzwolenie zwierząt

Jeśli pomagasz wyzwolić się zwierzętom wpływa to pozytywnie na twoją długość życia. Możesz też dedykować zasługę z tego płynącą wszystkim tym, którzy mają poważne życiowe problemy. W tym życiu jesteśmy istotami ludzkimi, co jest zasługą dobrej karmy, którą zebraliśmy. Jednak ludzie doświadczają fizycznego i psychicznego cierpienia, nie mają żadnej wolności i są całkowicie przytłoczeni przez złudzenia i karmę. Na szczęście spotkaliśmy w naszym życiu Dharmę.

Świat zwierząt jest przepełniony niewyobrażalnym cierpieniem i najlepszą rzeczą dla nich jest pomyślenie o czymś co przyniesie im długotrwałe korzyści. Najlepsze co możemy zrobić dla zwierząt to okrążać z nimi stupę albo buddyjski posąg tak wiele razy jak to tylko możliwe. To pozwala oczyścić ich negatywną karmę i wytworzyć przyczyny oświecenia i wyzwolenia się z samsary. To jest coś czego one potrzebują. Jeśli okrążysz święty obiekt 100 razy, wytworzysz 100 przyczyn dla wyzwolenia i szczęścia. Jeśli okrążysz go 10 tysięcy razy, wytworzysz 10 tysięcy przyczyn szczęścia. Nawet insekt, robak, żaba, skorupiak, ryba czy mrówka wytworzą dzięki temu 10 tysięcy przyczyn oświecenia.

Zacznij też recytować mantry nad naczyniem z wodą, błogosławiąc ją w ten sposób i potem oblej lub skrop nią zwierzęta. Po tym powtarzaj modlitwy i okrążaj ze zwierzętami święte obiekty. Pobłogosławiona woda przyniesie im wiele korzyści. Nie wszystkie zwierzęta słuchają modlitw, ale ptaki i żaby słysząc jak się modlisz wpatrują się w ciebie swoimi wielkimi oczami i przestają wydawać dźwięki.

Recytowanie modlitw i powtarzanie pełnym mocy mantr w obecności zwierząt, pozwala im osiągnąć wyższe odrodzenie i wyzwolenie. Możesz wykonywać praktykę schronienia, praktykę Trzydziestu Pięciu Buddów i praktykę Dordże Sempa. To oczyści wiele cierpienia i zdecydowanie im pomoże. Jeśli kierujesz się silnym współczuciem, bodhiczittą i posiadasz urzeczywistnienie pustki, błogosławienie wody przez dmuchanie na nią ma potężną moc i karma zostaje oczyszczona.

 Lama Zopa Rinpocze