ANAM THUBTEN

Notka biograficzna:

urodzony w tybecie nauczyciel szkoły ningma, założyciel Dharmata Foundation.

Krótka biografia Anama Thubtena:

Anam Thubten Rinpocze jest tybetańskim mistrzem buddyjskim, nauczycielem i autorem książek. Urodził się w Tybecie i został wyszkolony w tradycji tybetańskiego buddyzmu w klasztorze w Dharamsali w Indiach. Później przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył Dharmę Sewa, ośrodek medytacyjny w Dolinie Sonoma w Kalifornii.

Anam Thubten jest znany ze swojej prostolinijności i bezpośredniego stylu nauczania. Jego nauczanie koncentruje się na bezpośredniej realizacji prawdy, wykraczając poza konwencjonalne konceptualne zrozumienie. Przekazuje nauki buddyjskie w sposób, który jest dostępny dla współczesnych uczniów, naciskając na praktykę medytacji jako środka osiągnięcia przebudzenia.

Rinpocze prowadzi warsztaty, rezydencjalne intensywne programy medytacyjne i odczyty na całym świecie. Jego książki, takie jak „Bez strachu: nauki o mądrości i odwadze”, zdobyły popularność i są cenione za swoją klarowność i prostotę.

Anam Thubten jest uważany za jednego z czołowych nauczycieli buddyjskich swojego pokolenia, który pomaga ludziom odkrywać wewnętrzną mądrość i osiągać głęboką transformację poprzez praktykę medytacji i zrozumienie natury umysłu.

Książki Anama Thubtena przetłumaczone na polski:

Książki Anama Thubtena w języku angielskim: