JAMANTAKA Inicjacja i odosobnienie JE Garchen Rinpocze i Lamowie GBI

JAMANTAKA
Inicjacja i odosobnienie online
JE Garchen Rinpocze
i Lamowie Instytutu Garchena
6-11 lutego 2021
Ponieważ wciąż znajdujemy się w bezprecedensowych warunkach, tegoroczna inicjacja i odosobnienie Jamantaki będą dostępne online. Ponieważ nie można zrobić tradycyjnego drubczenu, dostosowaliśmy to odosobnienie do formy online. JE Garchen Rinpocze dał nam dokładne instrukcje, w jaki sposób to odosobnienie będzie udostępniane online.
Drubczen Jamantaki tradycyjnie odbędzie się pod koniec roku tybetańskiego w intencji oczyszczenia wszelkich przeszkód nie tylko dla siebie, ale dla każdej istoty na świecie. To oczyszczenie jest najłatwiejsze o tej porze roku i pomaga zmniejszyć cierpienie i zwiększyć spokój.Bóstwo praktykowane w tym drubczenie jest bardzo gniewne i potężne, dlatego praktykę tę należy wykonywać z wielką starannością.
W przeszłości w Tybecie drubczen był dostępny tylko dla tych, którzy zostali wyświęceni oraz ukończyli ogólne praktyki wstępne i szczególne praktyki wstępne Jamantaki. Dlatego prosimy, aby uczestnicy drubczenu przygotowali się, gromadząc mantry schronienia i Wadżrasattwy oraz przyjmując schronienie i oczyszczając swój strumień umysłu w jak największym stopniu przed odosobnieniem. Jednym z podstawowych tradycyjnych warunków udziału w drubczenie Jamantaki jest zgromadzenie 600.000 mantr łagodnego Mandziuśrego (OM ŁA GI SZŁARI MUM) przed swoim pierwszym drubczenem.
Jeśli zgromadziłeś te mantry przed swoim poprzednim drubczenem, to nie musisz robić tego ponownie. Jeśli ktoś dotąd nie zgromadził tych mantr, Garchen Rinpocze prosi, aby spróbował wykonać przed drubczenem co najmniej100.000 mantr. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, Rinpocze prosi, aby zgromadzić jak najwięcej mantr przed drubczenem i zakończył gromadzenie nie później niż rok od dnia zakończenia drubczenu. Bez spełnienia tego warunku drubczen Jamantaki nie jest zrealizowany. Przed przystąpieniem do gromadzenia mantr nie ma konieczności otrzymania lungu do praktyki łagodnego Mandziuśrego.
Inicjacja Jamantaki odbędzie się 6 lutego. Sesje praktyki będą się odbywały przez pięć kolejnych dni od 17:00 do 1:00 czasu polskiego z przerwami.
Garchen Rinpocze zawsze powtarzał, że im więcej wysiłku włożysz w praktykę, tym więcej dzięki niej osiągniesz.
Zalecenie: Nie należy mówić podczas odosobnienia poza recytacją mantry i recytacją tekstu. Im bardziej będziesz przestrzegać warunków odosobnienia, eliminując czynniki rozpraszające, tym większe będą z tego korzyści.REJESTRACJA DO TRANSMISJI Z ANGIELSKIM TŁUMACZENIEM
Rejestracja jest wymagana i jest teraz otwarta.
Aby się zarejestrować, KLIKNIJ TUTAJ i wypełnij krótki formularz.
Wszelkie pytania dotyczące tego odosobnienia i praktyki należy przesyłać po angielsku na adres registration@garchen.net lub po polsku na adres info@garchen.pl.
Po otrzymaniu wypełnionego formularza rejestracji centrum w Arizonie wyśle dwa e-maile:
1. E-mail z potwierdzeniem otrzymania formularza
2. Sadhanę Jamantaki (angielskie tłumaczenie części ochronnej) do 5 lutego
Ostateczny termin rejestracji to 6 lutego o 1:00 po północy czasu polskiego.REJESTRACJA DO TRANSMISJI Z POLSKIM TŁUMACZENIEM
Cały program 6 lutego będzie tłumaczony na żywo na język polski.
Oto jak dołączyć do polskiego tłumaczenia:
1) Najpierw zarejestruj się, jak opisano wyżej.
2) Po otrzymaniu maila potwierdzającego otrzymanie formularza przez ośrodek w Arizonie prześlij („sforwarduj”) ten mail na adres info@garchen.pl
3) Gdy dostaniemy ten email, wyślemy Ci dane do dołączenia do polskiego tłumaczenia.W dniach 7-11 lutego jest tylko praktyka po tybetańsku, która nie wymaga tłumaczenia, więc należy się do niej podłączyć tak jak do transmisji z angielskim tłumaczeniem. Link do transmisji z polskim tłumaczeniem będzie wtedy nieaktywny.Jeśli ktoś ma problem z wypełnieniem formularza rejestracji, to służymy pomocą. Wystarczy napisać ma adres info@garchen.pl.OPIS ODOSOBNIENIA JAMANTAKI W WERSJI ONLINE
Zgodnie z instrukcją Garchena Rinpocze podczas tego odosobnienia będzie praktykowana tylko część ochronna sadhany Jamantaki i tylko tekst sadhany do tej części będzie udostępniony. W transmisji praktyki online będą wykorzystane nagrania z ostatnich drubczenów ułożone według dokładnych instrukcji Garchena Rinpocze. Praktyka będzie wykonywana tylko po tybetańsku. Angielskie tłumaczenie sadhany zostanie wysłane zarejestrowanym osobom w dniu 5 lutego. Nie będzie dostępny tekst z polskim tłumaczeniem.
Garchen Rinpocze zachęca do udziału w całym odosobnieniu, ale jeśli nie jest to możliwe, dopuszczalny jest udział tylko w części. Jeśli nie możesz praktykować w godzinach transmisji, możesz to robić w innych godzinach korzystając z nagrania. Jest to istotna zmiana w stosunku do prowadzonych dotychczas drubczenów Jamantaki.JE Garchen Rinpocze przekazał w dniu 19 stycznia 2021 r. następującą wiadomość:
„Tashi Delek moi Przyjaciele w Dharmie,
W tym roku wszystko, co umieścimy na naszym kanale YouTube, będzie dostępne dla każdego, nawet odosobnienie Jamantaki. Nie ma żadnych ograniczeń. Dlaczego? Dla Buddy nie było różnicy między narodowością czy religiami, ponieważ wszystkie czujące istoty są naprawdę Buddami, są jedynie zasłonięte tymczasowymi splamieniami. Kiedy te tymczasowe splamienia zostaną usunięte, istoty staną się prawdziwymi Buddami. Zależy to tylko od tego, czy w naszym umyśle są myśli, do których się przywiązujemy.
Pan Dżigten Sumgon powiedział, że ten, kto przywiązuje się do jakiejkolwiek szkoły filozoficznej, jest zwykłym człowiekiem. Każda szkoła filozoficzna jest iluzoryczna, ponieważ każdy, kto posiada umysł, ma w sobie Buddę. Dlatego wszystkie czujące istoty posiadają przyczynę przebudzenia i mogą stać się Buddami, jeśli tylko chcą. Z tego powodu wszystko, co jest dostępne online lub transmitowane na żywo, nie jest ograniczone. Każdy może wziąć, co chce i patrzeć na co chce i tak długo, jak chce. Zachęcam do tego. Taka jest instrukcja Buddy ”.PROGRAM ODOSOBNIENIA
(wszystkie godziny według czasu polskiego)6 lutego
17:00 – 20:00 Komentarz do Jamantaki – Khenpo Tenzin ( w tym 20 minut przerwy)22:30 Inicjacja Jamantaki – JE Garchen RinpoczePo inicjacji Lama Bunima przekaże lung do sadhany i dodatkowych tekstów.7-10 lutego – sesje praktyki
17:00 – 18:30
19:00 – 20:00
22:00 – 23:00
23:30 – 1:0011 lutego – ostatnia sesja
17:00 – 20:00 (w tym 30 minut przerwy)Podczas 30-minutowych przerw nie będzie transmisji, więc zachęcamy wtedy do samodzielnego kontynuowania praktyki.DAROWIZNY
Innym sposobem dzielenia się zasługą z uczestnikami odosobnienia jest wysyłanie darowizn pieniężnych w intencji żyjących lub zmarłych bliskich i przyjaciół. Wszystkie imiona i nazwiska sponsorów oraz nazwiska osób, w intencji których wpłacają, będą przechowywane na ołtarzu podczas całej praktyki.
Darowizny można przekazywać na naszej stronie internetowej, korzystając z tego linku: Darowizny. Można je też przesyłać na konto polskiego ośrodka, skąd zostaną przekazane do centrum w Arizonie.
W przelewie należy zaznaczyć, że darowizna jest przeznaczona na odosobnienie Jamantaki.Wszelkie pytania można kierować po angielsku na adres registration@garchen.net lub po polsku na adres info@garchen.pl.

https://www.facebook.com/events/746168212947316