Pełen mocy posążek Milarepy

Pełen mocy posążek Milarepy

Tensung Repa zrobił to zdjęcie w Rumteku (Sikkim) w 1998 roku. Ten posążek Milarepy jest uważany za jeden z najświętszych, jeśli nie najświętszy wizerunek tego wielkiego jogina. Jego Świętobliwość XVI Karmapa osobiście zabrał ten posążek z Tybetu ze swojego klasztoru w Tsurphu podczas ucieczki z Chin w 1959 roku. To jeden ze skarbów linii Kagyu.

Tensung Repa opowiada: „Według mojej wiedzy ten posąg nie został nigdy sfotografowany przed moją wizytą. Jeden z osobistych służących XVI Karmapy wspomniał mi o tym przynosząc ten posążek z pilnie strzeżonej skrytki, aby mógł go zobaczyć i odczuć jego błogosławieństwo… i za jego zgodą sfotografować (po wcześniejszych uzgodnieniach). Nie mogę znaleźć notatek z tamtego czasu, ale wydaje mi się, że posążek pochodzi z XIII w. W moim umyśle czuję, że posążek został wykonany z prochów Milarepy, ale jest to to tylko moja projekcja w którą chcę wierzyć. Będąc w pokoju z tym posążkiem ma się wrażenie obecności Mili śpiewającego swoje Pieśni Mahamudry. Czułem się podczas tej wizyty tak jakbym był leczony przez królewskiego Repę. Ten sam służący dał mi również relikwie (włosy, paznokcie, prochy, sól, szaty itd) XV i XVI Karmapy, które zostały później umieszczone w stupie kagyu Dharmaczakry w Sarnath i we Wspaniałej Przenośnej Stupie Kagyu, które w chwili obecnej znajduje się w Kagyu Repa Dzong w Kalifornii.

Jeśli patrzycie w tej chwili na ten wizerunek Milarepy pojawi się w was spontaniczna mądrość i współczucie i natychmiast zaczniecie przynosić pożytek wszystkim czującym istotom. E MA!”